До 25-го ювілейного «Пробігу під каштанами» залишилося 25 днів. Вперше Пробіг відкриває максимум можливостей перед справжніми професіоналами, а також перед любителями бігу, які прагнуть до досконалості, – електронна система таймінгу, пам’ятна медаль учасника, спортивна футболка, і, звичайно ж, нагороди для призерів і переможців спортивного забігу.
«Пробіг під каштанами» поклав початок не тільки традиції колективної взаємодопомоги в Україні, а й став першим міським біговим змаганням в нашій країні. Саме завдяки Пробігу в 1993 році спортсмени вийшли за межі стадіонів, щоб продемонструвати свій найкращий результат на дистанції в 5 км і поборотися за кубок першого спортивно-благодійного заходу в Україні.
– На початку 90-х біг по шосе був новим для України, хоча в Європі бігові змагання на центральних вулицях міста вже нікого не дивували, – згадує Наталя Лєбєдєва, майстер спорту з легкої атлетики, рекордсменка Радянського Союзу з бігу на 400 метрів, переможниця першого спортивно-благодійного «Пробігу під каштанами». – Напевно, тому українські спортсмени так позитивно сприйняли Пробіг, адже в світі зароджувався біговій тренд, і Україна підхоплювала його. У 1993 році більшість учасників були саме спортсменами-професіоналами, це з часом любителів ставало все більше і більше. Наталя зазначає, що біг по вулицях має дві незаперечні переваги перед бігом на стадіоні чи в манежі, і обидві мають відношення до психологічного стану бігуна. Коли змагання проходять в центрі міста, спортсмену легше морально витримати відстань, відволіктися, заповнити себе позитивними думками, адже обстановка навколо змінюється щосекунди. Друга перевага – підтримка вболівальників – в місті їх не тільки більше, в місті вони активніші й ближчі до спортсмена.
– Я добре пам’ятаю свою перемогу в 1993 році, – додає Наталя Лєбєдєва. – Два почуття тоді переповнювали мене: радість, гордість за свій результат, і відчуття чогось великого, що ми всі разом зробили в цей день.
Крім благодійної мети, яка й сьогодні є головною мотивацією для всіх учасників Пробігу, спортсмени-легкоатлети також намагаються показати свій кращий результат на 5-кілометровій дистанції забігу. Раз на рік, в один і той самий час, на тому ж маршруті – прекрасний спосіб перевірити, наскільки ти змінився за минулий рік.
– З одного боку, 5 км – одна з найпопулярніших дистанцій у бігунів-початківців, – розповідає Ірина Кузнєцова, ініціатор і вже 25 років організатор спортивно-благодійного «Пробігу під каштанами». – Історія Пробігу це доводить – для багатьох сьогоднішніх напівмарафонців, марафонців і навіть ультрамарафонців «Пробіг під каштанами» був першим офіційним забігом. З іншого боку, 5 км – достатня відстань для конкуренції. Пробіг відкриває літній біговий сезон і для спортсменів-професіоналів є одним з етапів підготовки перед іншими змаганнями, такими як чемпіонати України.
Цього року заради точності результату кожного учасника забігу для спортсменів в «Пробігу під каштанами» вперше буде використана електронна система таймінгу MYLAPS, яка відповідає світовим стандартам IAAF. Нагрудні номери спортсменів оснащені чіпом BibTag. Час проходження дистанції Пробігу – 4 900 м – буде зафіксований після перетину лінії фінішу й опублікований на сторінці результатів на сайті https://athletic-events.com/ru/results
– Я брав участь у Пробігу 7 разів, – ділиться своїми спогадами Руслан Пєчніков, учасник Чемпіонату Європи з гірського бігу і Чемпіонату Європи з кросу. – У 2012 і 2014 році перемагав, в 2013 був срібним призером. Пам’ятаю, що свій перший «Пробіг під каштанами» пробіг ще школярем. Пробіг завжди був дуже значущим міським заходом, його нагороди займають почесне місце в моїй колекції, особливо медаль 20-го ювілейного забігу. У «Пробігу під каштанами» мені подобається поєднання спортивного азарту й прояву доброти. І незважаючи на те, що сьогодні я беру участь в змаганнях на довші дистанції – в моєму арсеналі є бронза напівмарафону і не тільки – я намагаюся в травні виходити на старт Пробігу, адже тут почався мій спортивний шлях.
Новинка цього року – пам’ятна медаль учасника. Її можуть замовити всі бажаючі, а ось за призовий комплект, як завжди, доведеться поборотися найсильнішим.
Маршрут «Пробігу під каштанами» для спортсменів залишається незмінним (з 2014 року – 4 900 м): Михайлівська площа – Володимирський проїзд – Софійська площа – вул. Володимирська – вул. Богдана Хмельницького – вул. Хрещатик – розворот на Майдані Незалежності та в зворотному напрямку. Фініш на Михайлівській площі. Траса Пробігу – виклик для багатьох бігунів, адже вона поєднує різні види покриття – асфальт (вул. Богдана Хмельницького – вул. Хрещатик – розворот на Майдані Незалежності) і бруківка (Михайлівська площа – Володимирський проїзд – Софійська площа – вул. Володимирська) – разом з рельєфністю місцевості – спуски та підйоми (вул. Богдана Хмельницького).
Також в цьому році учасники всіх забігів зможуть пробігтися в футболці 25-го ювілейного «Пробігу під каштанами». На цей раз це не просто сувенір, а частина екіпіровки, оскільки футболка виготовлена зі спеціальної тканини, яка відводить вологу і забезпечує вентиляцію під час активно руху.
28 травня, Михайлівська площа, 10:00
25-й спортивно-благодійний «Пробіг під каштанами»
Від щирого серця – маленьким серцям.