Організатори 28-го «Пробіга під каштанами» дуже пильно слідкують за ситуацією в країні. Наразі, підготовка до «Пробігу під каштанами» активно продовжується.
Тим не менше, оргкомітет з усією відповідальністю ставиться до організації заходу, і для того, щоб розібратись більш предметно з темою коронавірусу, звернувся до експерта – Федора Лапія, дитячого інфекціоніста, доцента кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології НМАПО імені П. Л. Шупика, члена експертної групи МОЗ «Інфекційні хвороби. Дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія».
Ділимось з вами важливою інформацією
На період карантину краще сидіти вдома та працювати дистанційно
Найбільший ризик передачі збудника від хворої до здорової людини – у закритих приміщеннях з масовим скупченням людей та без природної вентиляції. Самоізоляція поки найефективніший спосіб попередити нові випадки коронавірусної інфекції. Якщо людина хворіє і не може ізолюватись – рекомендовано вдягнути маску, щоб зменшити ризик передачі збудника від хворої до здорової людини.
Дотримуватися дистанції
На сьогодні основна профілактика вірусу – це дистанція до інших людей. Оскільки коронавірус передається при близькому контакті, варто говорити про відстань більше 1 метра.
Не панікувати
Зараз багато поширюється фейкової інформації про те, що коронавірус гине при високих температурах чи боїться морозів. Це хибна думка. Важливе значення має сонце та ультрафіолет, які мають згубну дію на віруси. Саме тому є прогнози, що по мірі збільшення сонячних днів, ближче до літа, рівень захворюваності буде знижуватися.
Як убезпечити себе та створити комфортні умови
У період карантину краще обмежити обійми, поцілунки, рукостискання. Також важливо дотримуватись «кашльового етикету» – прикриватися ліктем, шарфом чи елементом одягу, якщо кашляєте чи чхаєте.
Найголовніший бар’єр на шляху до поширення коронавірусу – чисті руки. Коронавірус не передається через шкіру, для цього він має потрапити у дихальні шляхи або на слизову оболонку ока, тому після відвідування громадських місць необхідно мити чи дезінфікувати руки.
Тренування
Краще не ходити в закриті зали чи басейни. Якщо вже налаштовані на підготовку до «Пробігу під каштанами», краще тренуватись на свіжому повітрі. Ймовірність розвитку інфікування у такому випадку дуже низька.
Дотримуватись рекомендацій від ВООЗ та МОЗ
Наприклад, Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець, звернувся до громадян та пояснив чому кожному варто виконувати інструкції, правила та рекомендації. Навряд чи люди, які мають застуду чи ОРВІ, будуть брати участь у Пробігу. Тому закликаємо кожного піклуватися про своє здоров’я!
Коронавірус – гра на випередження
Коли розмежовують зустрічі, зібрання людей, обмежують пересування країною – попереджають одночасно велику кількість випадків, які можуть мати надмірне навантаження на систему охорони здоров’я. Основна задача превентивних заходів – «розтягнути» кількість хворих в часі для того, щоб система надання медичної допомоги впоралась зі зверненням пацієнтів.
Бажаємо кожному налаштуватись на взаємопідтримку, допомогу, турботу, добро та позитивні емоції.
28-й «Пробіг під каштанами» повністю про це!
Нагадуємо, що до старту наймасштабнішого благодійного заходу залишилось 76 днів. Давайте разом докладемо зусиль у цей «гарячий період», щоб 31 травня кожен мав можливість з посмішкою вийти на старт 28-го ПРОБІГУ.