Сергій Остапчук, 29 років, Senior Sales Operations Consultant at Ciklum. Перший марафон пробіг в Парижі, потім були Барселона, Ніцца – Кани. 19-го квітня 2015 пробіг Istria Croatia trail run (65 км).
Останнім часом в Києві з’явилось багато бігових клубів, парки та стадіони заповнюють люди в кросівках. І якщо в Європі та інших розвинених країнах це вже давно стало нормою, в Україні лише набирає обертів.
У кожного свої причини почати бігати: для когось основна мета – покращення здоров’я, для інших – данина моді, ще для когось – можливість покращити імідж і, навіть, досягнути якихось кар’єрних успіхів. Не має значення, що саме стало для вас мотивацією, перед початком тренувань однаково важливо вивчити “матчастину”. Правильно підібране взуття, врахування рекомендацій лікаря та досвідчених колег по цеху дозволять отримати більше задоволення від процесу та кращий результат на виході.
За великим рахунком немає різниці яким спортом/видом активностей ви займаєтесь. Якщо ви робите це із задоволенням, то успіх гарантовано. Це основний принцип! Побільше руху і побільше позитиву.
До свого першого марафону я активно займався іншими видами спорту (волейбол, футбол) і думав, що зможу пробігти 42 км без особливих складнощів. Певна підготовка все ж таки була, хоч зараз я робив би все по-іншому.
Отже, мій перший забіг відбувся в Парижі. 40 000 бігунів, дуже різні люди, все місто тебе підтримує – це неймовірні враження, за рівнем адреналіну поки ні з чим не можу порівняти. Далі були марафони в Барселоні, Ніцца-Кани, ультрамарафон в Хорватії і багато інших менших за тривалістю забігів. В планах вже є тріатлони, гірські забіги тощо.
Цікаво проаналізувати причини, які спонукають почати бігати довгі дистанції. Звичайно, це все дуже індивідуально. Особисто в мене на самому початку це була певна комбінація факторів: місце + виклик + компанія. Поступово цей перелік факторів розширюється.
Місце. Вибір місця забігу має велике значення. Біг в красивому місті, яке ви хотіли відвідати, яке вас надихає, додає вашому марафону більше значимості особисто для вас, дарує ще більше насолоди від моменту. Кожне місце має свою особливу енергетику.
Виклик. Важко займатись спортом без певної мотивації та цілей. Потрібно чітко усвідомлювати, що вам дасть участь в марафоні: впевненість в собі, здоров’я, заряд позитивних емоцій… Моя мотивація змінювалась з часом. Спочатку це була звичайна перевірка власних здібностей, і лише потім я став дедалі глибше занурюватись в бігову культуру. Прийшло усвідомлення того, що необхідно працювати над технікою, є потреба в більш продуманому системному підході.
Компанія. Це мабуть найбільш важливий критерій для мене. Біг вже встиг познайомити мене з багатьма екстраординарними людьми. Зазвичай люди, які займаються спортом (зараз мова не йде про професійних спортсменів, хоча їх це також певною мірою стосується) – це успішні люди, які завжди шукають пригоди, кидають собі виклики, це люди, які давно покинули свою зону комфорту.
Інших причин також багато: спортивне тіло, іміджева складова. Крім того, заняття бігом також змушує замислитись про такі теми, як правильне харчування та гармонічний розвиток всього тіла.
Коротко підсумуємо: якщо ви ще не почали бігати, спробуйте. Якщо відчуєте, що вам це цікаво, знайдіть собі компанію однодумців (різних бігових клубів у Києві зараз дуже багато), які розкажуть вам теорію і покажуть на практиці. Далі вже індивідуально.
Біг – це не панацея, але він дійсно змінює життя.
Сподіваюсь, ви знайдете час прийти першого червня на 23-й “Пробіг під каштанами”, візьмете участь в забігу, або, що не менш важливо, підтримаєте учасників. Не забувайте, що “Пробіг під каштанами” – це не тільки спортивна, а й благодійна акція, тому навіть не беручи участі в забігах, ви матимете змогу долучитись до спільної справи та допомогти пацієнтам Кардіоцентру.