Історія головного менеджера компанії Profi Дениса Хохлова – це історія переродження. Це історія про те, як участь у Пробігу докорінно змінила погляди на життя, ставлення до себе і як результат – змінилася сама людина.
Поки ця історія нетипова. Але ми сподіваємося, що послідовників у Дениса стане більше. Тому що більше здорових людей – це теж одна з цілей «Пробігу під каштанами»
Денисе, як Ви вперше дізналися про «Пробіг під каштанами»?
– Наша компанія займається організацією технічного супроводу івентів. Наш бізнес вимагає постійного моніторингу всіх заходів та акцій, що проходять в Україні. Так що ми і раніше знали про існування такої акції як «Пробіг під каштанами». Але безпосередньо стикнулися з нею в минулому році, коли стали технічними партнерами Пробігу, встановлюючи на Михайлівській площі сцену, звук і світло. Тоді я вперше побачив всю цю подію зсередини.
Відомо, що Ваше безпосереднє знайомство з Пробігом докорінно вплинуло на Ваш спосіб життя. Розкажіть про це докладніше.
– Ті, хто бачили мене рік тому, можуть засвідчити, що тоді я виглядав зовсім інакше. Наприклад, моя вага була 86 кілограмів. Зараз моя вага коливається в рамках 65-68 кг. Раніше я досить активно займався спортом, але бізнес з усіма його негативними сторонами – порушений режим дня, робота допізна і як результат – пізні рясні вечері або постійні зустрічі з партнерами за столом не могли додати користі моєму здоров’ю. Я давно відчував незадоволеність таким способом життя. Пробіг послужив останньою краплею. Коли я побачив спортсменів зблизька, відчув їх силу, їх витривалість, їх волю – я сказав собі «досить».
Чи важко Вам дався перехід до здорового способу життя?
– Перші півроку було досить важко. Я переходив на роздільне харчування, пішов у спортзал, в басейн, але, якщо чесно, втягнувся тільки з другої спроби.
Я людина швидких рішень і швидких дій. Як кажуть, молодий, нахабний і швидкий. Я відразу ж перестав їсти м’ясо і перейшов на роздільне харчування, пішов в тренажерний зал, де зараз проводжу по три години на день. У мене чіткий щоденний графік: я бігаю 10 кілометрів в межах 40 хвилин, потім тренажерна зала, басейн і сауна. За три години я встигаю зробити все. Раніше я приїжджав на роботу о 8.30, зараз приїжджаю о 10 ранку, але встигаю за день набагато більше. Тому що я приїжджаю на роботу заряджений такою енергією, що легко можу звернути гори. Можна сказати, я став іншою людиною.
Яку користь принесло повернення до здорового способу життя вашому бізнесу?
– Величезну. Підвищилася продуктивність праці і як наслідок – його ефективність. З’явилося більше цікавих ідей, адже робота будь-якого керівника – багато в чому творча. А головне – я, можна сказати, послужив прикладом для нашого колективу. Я кинув курити відразу ж як зайнявся собою, тобто через два тижні після торішнього Пробігу. Сьогодні кинула палити вже половина співробітників нашої компанії. При цьому я не застосовую ніяких заборонних заходів чи репресій до курців. Навпаки, я думаю про те, як заохочувати всіх, хто залишає цю шкідливу звичку.
Особисто я для себе помітив, що став працювати набагато швидше, я навіть на комп’ютері став друкувати зі швидкістю кулемета. Я сплю не більше 6 годин на добу і мені цього цілком вистачає.
Тобто ви повністю морально і фізично готові до того, щоб вийти на дистанцію Пробігу 1 червня?
– Звичайно. Я не знаю, скільки я пробіжу, і який покажу результат. Навряд чи ви побачите мене в списку призерів. Але це, зрештою, не так важливо. Зрештою для мене важливіше перевірити себе, на що я здатний і куди далі рости.
Мій товариш, бізнесмен Євген Черняк, служить для мене свого роду подразником і стимулятором. Він на 15 років старший за мене. Якось я побачив у Фейсбуці його фотографію, під якою він хвалився, що разом з другом пробіг за 40 хвилин обідньої перерви 10 кілометрів. Я в той час пробігав за 35 хвилин 5 кілометрів. Мене взяла спортивна злість: «Чим я гірший? Я його набагато молодше! Я теж зможу!». І в результаті досяг тих же показників.
Зараз я перейшов з бігової доріжки в тренажерній залі безпосередньо на вулицю. Можу сказати: це набагато важче. У спортзалі я легко пробігав 10 кілометрів, на вулиці – насилу пробіг 8 кілометрів. Але я впевнений: у мене вийде.
Чи не мрієте про марафонські дистанції?
– Все можливо. Я взагалі починав з 3 кілометрів. У майбутньому – чому ні?
У чому, на вашу думку, важливість Пробігу для кожного з учасників?
– У кожного свої мотиви і свої стимули. Можу сказати для себе: я не уявляю собі навіть дня без бігу. Пробіг для мене став стимулом змінити себе. Сьогодні мене влаштовує і мій зовнішній вигляд, і мій внутрішній стан. Пробіг для мене – це тільки етап, я точно знаю, що після Пробігу я не зупинюся, буду намагатися досягати ще кращих результатів.
Повторюся, я знаю, що, скоріш за все не прибіжу першим. Але ж це мій перший Пробіг!
У Пробігу під каштанами є ще важлива сторона – благодійна. Наскільки важлива ця сторона Пробігу для всіх учасників і для Вас особисто?
– Я не бачу взагалі, що тут можна і потрібно обговорювати. Ми допомагаємо дітям з важкими проблемами серця – які взагалі можуть бути сумніви?
Що б порадили тим, хто роздумує «бігти-не бігти», хто не впевнений у своїх силах?
– Бігти обов’язково.Байдуже, з яким результатом. Тому що колись треба починати. У мене є співробітник, який постійно говорить, як він мені заздрить, як його захоплюють мої результати. Питаю його: а тобі хто заважає? І тут починаються відмовки – немає часу, повно роботи. Я – Генеральний директор компанії, у мене часу набагато менше, ніж у рядових співробітників. Але я знаходжу час для занять навіть у відрядженнях. Потрібно просто змусити себе зробити перший крок.