Якщо ви тренувалися старанно і прислухалися до порад тренера, вийти на старт «Пробігу під каштанами» і подолати п’ятикілометрову дистанцію для вас не складе труднощів, адже ваше тіло зміцніло, а ноги вже звикли до подібного навантаження.
Але, все-таки, щоб не зіпсувати самому собі свято і перетворити наполегливі тренування в радість від подолання своєї першої «п’ятірки», перед стартом не забудьте про деякі прості речі.
Постарайтеся зібрати сумку з речами ввечері напередодні старту. Якщо ви вже отримали свій стартовий номер, пристебніть його шпильками до футболки, перевірте і зберіть речі, в яких будете бігти.
Подивіться маршрут Пробігу і постарайтеся його запам’ятати. Подумки розділіть дистанцію на 5 відрізків по 1 кілометру і уявіть себе на дистанції. Не забудьте також ще раз перевірити час старту, продумайте всі деталі ввечері і не забудьте завести будильник.
У день Пробігу, вранці, за годину або дві до забігу, найкраще поснідати кашею, несолодким печивом або тостами. Не рекомендую вживати молочні продукти, жирне або смажене, наприклад, яєчню, адже це може викликати дискомфорт у шлунку або навіть біль у печінці. Також не варто захоплюватися кавою: можна випити одну чашку тільки в тому випадку, якщо це для вас є обов’язковим ранковим ритуалом.
Перед Пробігом потрібно злегка розім’ятися, зробити невелику розминку. Для того, щоб налаштувати свій організм на роботу, пробіжіть легким підтюпцем 5-10 хвилин, після чого добре розімніться і розтягніться. Не забувайте, що розминку потрібно виконувати добре одягненим, а ось сам Пробіг можна бігти в шортах і футболці.
Якщо «Пробіг під каштанами» стане вашим першим біговим заходом, почніть бігти перші кілометри легко, поступово нарощуючи темп. Більш треновані хлопці можуть бігти відразу своїм темпом, а на фініші прискоритися і викластися на всі 100%. Також пам’ятайте про те, що в підйом краще бігти короткими, але частими кроками, а на спусках повністю розслаблятися.
Під час забігу не забувайте про водний баланс. Зробіть хоча б кілька невеликих ковтків води під час проходження дистанції.
Після того, як подолаєте фінішну лінію, не зупиняйтеся відразу, переходите на ходьбу, поступово знижуючи темп. Крім того, не забудьте після фінішу зробити розтяжку і масаж – це значно зменшить кріпатуру на наступний день.
На наступний день після Пробігу рекомендую відвідати сауну або басейн. Ці процедури позитивно вплинуть на ваш організм, допоможуть розслабити м’язи і усунути дискомфорт від напруги. Ні в якому разі не варто робити бігове тренування після забігу, адже вашому тілу необхідно дати час на відпочинок і відновлення.
Хочу відзначити, що після тривалої підготовки до Пробігу не можна повністю припиняти заняття. Ваше тіло вже звикло отримувати навантаження і якщо ви різко припините тренування будь-якого роду, це може негативно вплинути на ваш стан здоров’я. До того ж, якщо ви вже стали до ладу і пробігли свій перший забіг, ви, швидше за все, знайдете сили і мотивацію продовжувати займатися цим і далі.
Сподіваюся, ви навчилися отримувати задоволення від бігу і фізичних навантажень будь-якого роду.
До зустрічі на старті!