Деякі з співробітників меблевої компанії MERX вже розпочали активну підготовку до Пробігу. У минулому професіонали або спортсмени-аматори, вони отримують задоволення від ранкових пробіжок і суботніх занять спортом у колі колег і друзів. У кожного з них свій секрет успішного тренування, своя історія і життєва філософія, але мета одна – 7 вересня вийти на старт «Пробігу під каштанами», щоб разом допомогти маленьким пацієнтам Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.
Андрій Швець, регіональний менеджер департаменту збуту кухонних меблів:
– Спортивний досвід – аматорський (футбол, баскетбол, волейбол, бадмінтон, плавання і, безумовно, біг).
Чому саме біг? Я вважаю, що біг, поряд із плаванням, є основним фактором для успішного заняття будь-яким видом спорту, навіть таким, як шахи. Адже людина спочатку вчиться повзати, потім ходити, а потім починає бігати. Тому біг закладений у нас на рефлекторному рівні, і це свідчить про його ключове значення у розвитку людини.
Регулярно бігаю у відпустці – ранкові пробіжки по 5 км – зараз буду тренуватися 2 тижні на Майорці до Пробігу. А так постійно бігаю на тренуваннях із волейболу, двічі на тиждень.
Секрет успішного тренування – це система. У тренуваннях, як і у будь-якій роботі, повинна бути система, а заняття спортом мають бути регулярними. Не можна місяць потренуватися, а потім на рік все кинути. Тому повинна бути мета: здоров’я, рекорд, гарне тіло – не важливо. Оскільки без мети ви не досягнете поставлених результатів. Секрет успішного тренування особисто для мене – це отримання задоволення від процесу і досягнення поставленої мети, після чого хочеться підкорювати нові вершини.
Участь у «Пробігу під каштанами» – це певний виклик самому собі. А чи зможу я пробігти? Чи ввійду у трійку лідерів? Важливо, що підготовка до Пробігу полягає у постійних тренуваннях, здоровому харчуванні та певному режимі. Мені подобається ця складова Пробігу, пропаганда спорту і здорового способу життя.
Олена Стеблина, менеджер з питань регіонального розвитку напряму імпортних меблів Country Corner:
– Спортивний досвід. Спорт присутній у моєму житті з дитинства, професійно займалася акробатикою і гандболом. Більше 3-х років займаюся аматорським бігом і ніколи не проґавлю шанс покататися на велосипеді.
Чому саме біг? Коли ти біжиш, ти залишаєшся наодинці з собою. Можна послухати улюблену музику, подумати про плани на майбутнє і просто відсторонитися від метушливого світу, шуму і людей.
Вважаю, що найкращий час для пробіжки – це ранок. Але вранці хочеться подовше поспати, тому частіше бігаю ввечері на стадіоні. До речі, вечірній біг – мінімальне навантаження на серце. Я взагалі люблю бігати, але іноді заважає травма ноги, отримана у період занять гандболом, тому змушена робити перерви між заняттями бігом, замінюючи їх зарядкою або басейном.
Секрет успішного тренування – це, насамперед, гарний настрій і музика. Музика допомагає налаштуватися на активний ритм, роблячи пробіжку приємною.
Важливим є темп і час, за який ви хочете пройти дистанцію. Починати потрібно з малого, щоб біг не став болісним видом спорту. Невеликі пробіжки зі зміною темпу дуже важливі для підтримки потрібної форми і оптимального навантаження на серце. Коли ж ви відчуєте, що сил для нарощування темпу вже достатньо – можна прискоритися. Важливо пам’ятати, що легкий біг підтюпцем – це хороший спосіб підтримки спортивної форми та гарне тренування для м’язів. Але якщо Ви хочете схуднути за допомогою бігу, маєте набратися терпіння, бо легкий біг починає спалювати калорії тільки після години тренування. А ось активний біг з прискореннями принесе більше успіху, але час пробіжки повинен тривати не менше 30-40 хвилин.
Не забувайте, що будь-яка травма під час тренування – це наслідок неправильного підходу до занять. Потрібно завжди робити розминку, особливо ніг і спини, оскільки все навантаження припадає саме на них.
Для мене участь у Пробігу – скоріше не спортивне змагання, а можливість допомогти маленьким діткам, з якими доля зіграла злий жарт. Я сама мати і знаю, що це таке, коли твій скарб хворіє. Щиро вірю, що участь кожного з нас має значення.
Марія Міняйло, контент-менеджер:
– Спортивний досвід. Займалася тенісом, зараз регулярно відвідую спортивний зал, басейн, бігаю, люблю робити зарядку на природі.
Чому саме біг? По-перше, для занять бігом нічого, крім спортивного одягу та самого спортсмена не потрібно. По-друге, біг зміцнює м’язи стегон і сідниць, що мені, як дівчині, особливо важливо. І, по-третє, біг зміцнює головний м’яз людини – серце, а поки воно б’ється – ми можемо бігти, допомагати і, нарешті, перемагати!
У шкільні роки, під час активних занять тенісом, біг був важливою частиною тренувань. Адже не секрет, що біг – це основа тенісу. Віддавши в майбутньому перевагу іншим фізичним навантаженням, я на багато років закинула біг. Але півроку тому вирішила відновити звичні раніше пробіжки. В основному бігаю кілька разів на тиждень на біговій доріжці в спортзалі, а зовсім недавно відкрила для себе пробіжки на стадіоні з колегами. Так що, сподіваюся, що 7 вересня зможу здолати 5 км «живої» дороги або хоча б частину дистанції.
Секрет успішного тренування – це чітко визначена мета. Заняття «просто так» ніякого ефекту і користі не принесуть. Будь-то бажання скинути пару-трійку зайвих кілограмів або отримати приз на змаганнях – будь-яка мета йде на користь тренуванню. А взагалі, прислухайтеся до себе, не ламайте тіло непосильними навантаженнями, адже після кожного тренування повинно залишатися відчуття легкості і задоволеності, а не болю і втоми.
З Пробігом мене пов’язують дуже теплі почуття. Так склалося, що кілька років поспіль я працювала в команді проекту – була контент-менеджером сайту, допомагала в організації. Знаю весь проект зсередини і дуже ціную те, що роблять організатори. Рада, що вдалося зацікавити своїх колег в MERX бажанням взяти участь, тому що Пробіг для мене – це символ «єдності», коли три-п’ять-тисяча людей об’єднуються заради досягнення однієї мети.
MERX: до Пробігу готові!