Історія особистої участі у Пробігу, яке переросло в сімейне та колективне. Історія великих досягнень в аматорському спорті, і ще більших цілей на майбутнє.
Володимир Дегтярьов
Директор Newsfront PR Agency, тріатлет, засновник сервісу бігових екскурсій Kiev Running Tours.
Пробіг 6 бігових марафонів, брав участь у трьох триатлонах Ironman 70.3, кількох бігових ультрамарафонів від 50 до 100 км і запливах через Босфор.
Мій перший Пробіг під каштанами відбувся ще років 9 або 10 тому, коли я тільки перебрався до Києва зі Львова. З тих пір я майже щороку брав участь – коли сам, коли за компанію з колегами, останній раз – разом з дружиною і старшим сином Єгором.
Торік за тиждень до Пробігу я брав участь в Ризькому марафоні. Там на дистанцію в 5 і 10 кілометрів вийшло більше 11 тисяч чоловік, і я повернувся до Києва приголомшливим від такого масового старту. Як же приємно я був здивований, коли дізнався, що на Пробіг-2013 зареєструвалося більше 12 тисяч українців!
Дистанція в 5 кілометрів – ідеальна для початку занять спортом або фізкультурою. В принципі, чергуючи біг і ходьбу, її можна пройти навіть без попередньої підготовки, а якщо вже присвятити хоча б кілька годин на тиждень тренуванням, то за місяць цілком можна витянути себе з сидячою офісного життя в більш активне існування і пробігти всю дистанцію із задоволенням.
Цього року ми беремо участь і командою від усього нашого агентства, і всією сім’єю, включаючи молодшу 2-річну доньку Зою. Для неї це вже другий офіційний старт, перший був минулого року на Київському напівмарафоні.
Перший марафон з правильним підходом і підготовкою я пробіг 5 років тому. Це був якраз період накопичення ваги і активної роботи. Я тоді працював в агентстві, і колеги мене покликали пробігти марафон разом з ними. Я трохи підготувався і пробіг його більш-менш нормально (за 4 години 15 хвилин). Потім я продовжував потроху займатися: іноді бігав, іноді тягав залізо, іноді – катався на велосипеді. Тобто, весь час була якась активність. Я дивився на свої фото і вважав, що був досить підтягнутим.
Спеціально худнути я не збирався. Воно якось само собою вийшло, адже я весь час відчував, що хочу повернутися до своєї старої ваги. Якраз у той час я знайшов свої студентські грамоти за участь у змаганнях з дзюдо і подумав, що до цього, напевно, вже ніколи не повернусь. Мені не просто хотілося повернутися в колишню вагу, мені хотілося додати якісь інші цілі, і марафон, насправді, виявився для мене хорошою відміткою, від якої потім можна було відштовхуватися. Після першого марафону, який я пробіг за 4 години і 15 хвилин, я вирішив поліпшити результат. Рік тому я пробіг марафон більше ніж на годину швидше (3:00 8 хвилин) – різниця досить значна, так як це ціла зайва година на ногах.
Якось я написав Михайлу Іванову – одному із засновників видавництва «Манн, Іванов і Фербер», творцеві проекта smartreading.ru і спортсмену – запитав, як він себе мотивує в спорті. Він відповів: потрібно знайти людей, з якими тобі було б цікаво тренуватися, знайти тренера і зареєструватися на якісь змагання. Все. І наостанок додав: «До речі, ми з друзями їдемо в травні на Ironman. Давай з нами?»Ось так я і зареєструвався.
Проходити напів-Ironman (70, 3) нескладно – набагато важче готуватися до нього в щоденних тренуваннях. Важливо не пройти марафон, а піти далі. Багато задають собі питання: «Якщо мета виконана – навіщо жити далі?» Ось у мене, наприклад, ще багато всього. Торік я пробіг кілька гірських і рівнинних ультрамарафонів, цього року встиг взяти участь в довгих триатлонах в ОАЕ, Франції та Угорщині і другий вже раз переплисти Босфор. У наступному році хотілося б фінішувати на дистанції Ironman.
Але бути спортивним – це не обов’язково ходити в зал. Основна помилка більшості – думки про те, що якщо вийшов бігати, значить повинен бігти півгодини мінімум. Часто люди набирають темп швидше, ніж до цього готовий їх організм. Головне – правило 10%. Від тижня до тижня загальне навантаження повинно збільшуватися не більше, ніж на 10%. Якщо ти останні півроку не займався спортом, не можна вийти і пробігти 5 км відразу. Краще пройтися швидким кроком, кілька разів переходячи на біг.
До зустрічі на Пробігу! Приходьте самі, приводьте друзів, сім’ю та колег!