Чудова історія участі у Пробігу. Легка, щира, надихаюча. Спасибі, Маріє.
Марія Карачина
Тренер у клубі бігу Nike + Running Club, фітнес-тренер
Учасниця трейл-напівмарафону «Горгани» у Львові, Київського та Брюссельського напівмарафонів, ультрамарафону в Стокгольмі на 50 км.
Перший забіг: 20-й «Пробіг під каштанами».
Не бійтеся починати! Не бійтеся ставити цілі, які раніше здавалися нереальними! Обмеження існують тільки якщо ви дозволите їм існувати!
Моя любов до бігу розпочалася ще у дитинстві, у школі я таємно раділа новині «Сьогодні біжимо 1 кілометр на швидкість», оскільки більшість щиро ненавиділи біг. Після закінчення школи дуже довго не бігала. Періодично бігала у різних містах, але пробіжки були нерегулярними. Коли почалася популяризація бігу, я зареєструвалася на свій перший забіг і після цього зрозуміла, що я можу дати світові більше саме через біг.
20-й «Пробіг під каштанами» став моїм першим офіційним забігом. На той момент я регулярно протягом двох місяців тренувалася, у мене ще не було спеціальних бігових кросівок, спортивного годинника, орієнтувалася за колами на стадіоні поруч із будинком або вираховувала відстань за картою. Було досить важко на підйомах, оскільки я тренувалася не враховуючи необхідності здійснення тренувань з підвищеної складності.
Перший Пробіг запам’ятався тим, що під час забігу учасники підтримували морально один одного, а на одному підйомі знайомий навіть тягнув мене за руку, щоб я не зупинялася. Після цього я брала участь ще раз у «Пробігу під каштанами», у Київському напівмарафоні, трейл-напівмарафоні «Горгани» у Львові, в Брюсселі бігла перший для мене напівмарафон, а тиждень тому в Стокгольмі – свій перший ультрамарафон на 50 км.
Спорт і біг впливають на моє життя в цілому. З’являється більше дисциплінованості, відповідальності за своє тіло, легше дається процес прийняття будь-яких рішень. Все це завдяки тому, що біг – це постійне подолання власних обмежень – як свого тіла, так і меж розуму.
План тренувань, в тому випадку якщо я не готуюся до забігу, дуже простий: бігаю регулярно для себе, просто «накручую» кілометраж, щоб тримати себе у формі. Якщо я приймаю участь у забігу, напівмарафоні або марафоні – починаю готуватися за 3-4 місяці. Поєдную різні види тренувань (темпові, інтервальні, фартлек, довгі пробіжки на витривалість). Дуже важливо не насилувати себе і давати собі відпочинок; якщо я відчуваю, що пробіжка дається важко, я її може і закінчу, але 2 наступні дні дам собі перепочинок.
Для мене ідеальна пробіжка – це літо, пізній вечір, центр міста, близько 10 км, наодинці з собою і музикою, без телефону. Залишаєшся тільки ти зі своїм тілом і розумом.
Новачки часто спокушаються думками про те, щоб полишити пробіжки. Ці думки можуть з’явитися від ліні або через травми, які новачки одержують у результаті неправильної техніки, тому потрібно вчитися стежити за собою, прислухатися до себе і тренера на пробіжках. Я б порадила почати бігати на стадіоні, а потім вже вибігати у місто, оскільки багатьох спочатку збиває темп міської метушні, червоне світло світлофорів, скупчення людей на вулицях.
Найчастіша проблема початківців-бігунів – нерозуміння з боку оточуючих та близьких людей. Але не варто лякатися. По-перше, якщо ви продемонструєте як вам це важливо і наскільки серйозно ви налаштовані на досягнення мети, то близькі рано чи пізно оцінять це. По-друге, завжди є люди, для яких біг став величезною частиною їх життя, і вони завжди вас підтримають.
Потрібно визначитися, чи дійсно біг є тим заняттям, якому прагнеш присвятити свій вільний час. Якщо це так, то питання бігати через «не хочу» – не виникне.
В якості мотивації для пробіжки найкраще допомагає реєстрація на конкретну дату будь-якого забігу. Тоді ти точно знаєш, скільки у тебе є часу на підготовку, і немає шляхів до відступу. Якщо не йдеться про питання швидкості під час забігу, то потрібно реєструватися на максимально можливу кількість забігів.
Найближчий забіг: 22-ий «Пробіг під каштанами», який відбудеться 7 вересня.
Реєструйтеся, вірте у себе та мотивуйте інших! Ви це зробите!