Волонтерська участь у добрій справі може бути різна. Хтось пропонує власні руки, час і сили. Хтось – вміння і талант. Будь-які зусилля, спрямовані заради прекрасної мети, варті поваги й подяки.
Олеся Цикалюк захопилася ідеєю «Пробігу під каштанами» цілком та відразу. І запропопонувала те, що вміє найкраще – переклад. Щиро й завзято долучилася вона до команди волонтерiв, якi опiкувалися наповненням сайту Пробiгу корисними матерiалами, зокрема, перекладом чималого архiву публікацій Пробiгу, який накопичився за 23 роки iсторiї. В тому, що всі матеріали Пробігу попередніх років тепер доступні читачам, які володіють різними мовами, є і Олесин помітний внесок
Від усієї душі дякуємо тобі за небайдужість, Олесю!
1. Розкажіть трохи про себе
Я за освітою політолог, а професійно займаюся інтеграцією України до ЄС. Так склалося, що останній рік пізнаю українську державну службу, так би мовити, зсередини. Багато вражень та багато нового відкриваю для себе порівнюючи роботу комерційної структури та української бюрократичної системи.
2. Ваш особистий досвід участі в «Пробігу під каштанами». Як Ви дізналися про Пробіг? Як прийшло рішення взяти в ньому участь?
Біг для мене є важливою складовою мого життя. У школі я з легкістю долала біг на довгі дистанції і навіть так склалося, що брала участь у змаганнях. Останні події у нашій країні змусили мене не просто задуматися про заняття якимось видом спорту, але дали мені поштовх до початку відвідувань курсів самооборони (5 разів на тиждень). Кожного ранку такі навантаження дозволяли мені почуватися протягом дня сповненою енергії та бадьорості. Після того, як тренер за покликом серця вирушив на передову, я вирішила продовжити традицію занять зранку та перейшла на заняття бігом.
Про сам Пробіг я знаю давно. Деякі друзі брали в ньому участь та відгукувалися дуже схвально. Незважаючи на велике розмаїття сьогоднішніх марафонів, захід «Пробіг під каштанами» особисто для мене запам’ятався через назву, яка дуже автентична для Києва, а тому, пам’ятаючи про нього, періодично відслідковувала саме розвиток даного марафону. Цього року вирішила, що достатньо споглядати за проходженням Пробігу і вирішила взяти участь у цьогорічному марафоні.
3. Чи давно Ви займаєтесь волонтерством? В чому полягає Ваша волонтерська діяльність?
Волонтерством розпочала займатися, як і багато моїх співгромадян, з Майдану, а продовжила й у сьогоденні. Допомагаю збирати допомогу для наших Захисників-танкістів, завдяки яким ми сьогодні маємо над головою мирне небо. До такої допомоги радо долучилися учні однієї зі шкіл, що на Чернігівщини, які шлють теплі вітання і подарунки солдатам та вселяють у них віру у майбутнє, а також співпрацюю з громадою українців а Атланті (США), яким не менше ніж нам болить серце за нашу Батьківщину. Така у нас інтернаціональна команда 🙂
Одночасно прагнення до змін у повсякденному житті, до системних змін на рівні держави – підштовхнуло мене до пошуку не просто проблем, але і шляхів їх вирішення, до встановлення діалогу з тими, у кого я бачу цю проблему. Всі вболівають за нашу Україну, за її майбутнє, проте критикувати – це не діяти. А тому вирішила для себе перейти від критики до вирішення проблем чи недоліків, де я можу підказати рішення, а якщо потрібно і долучитися до вирішення.
4. Як визріло Ваше рішення допомогти з перекладом сайту Пробігу на українську? Чому ви вирішили взяти участь в роботі команди Пробігу?
Зважаючи, що «Пробіг під каштанами» збирає багато прогресивних та молодих людей, та й взагалі є давньою і гарною традицією для Києва – мені здалося просто неприпустимим відсутність повноцінної україномовної сторінки. З таким зауваженням я звернулася до Інформаційної служби Пробігу, а вже через пару днів з організаторами Пробігу вирішувалося питання щодо можливої моєї допомоги у перекладі сайту. Таким чином я стала на деякий час частинкою команди Пробігу!
Приємно бачити, коли люди відкриті до діалогу та позитивно реагують на конструктивні зауваження та пропозиції. Вірю, що РАЗОМ ми побудуємо нову та здорову державу!
До зустрічі на старті 😉