7 вересня у Києві на Михайлівській площі відбувся 22-ий щорічний спортивно-благодійний «Пробіг під каштанами». Цього року акцію підтримав 8701 учасник. БФ «Пробіг під каштанами» передає Центру кардіології та кардіохірургії МОЗ України обладнання на 350 тисяч гривень.
«Пробіг під каштанами» – наймасовіша спортивно-благодійна акція в Україні, історія якої розпочалася 22 роки тому. Вже практично 15 років учасники Пробігу виходять на старт для того, щоб допомогти маленьким діткам з вродженими вадами серця.
«Участь у «Пробігу під каштанами» для багатьох вже стала доброю традицією, що передається від батьків до дітей, від друзів до друзів, від співробітника до цілої компанії і навпаки. У цьому році ми були змушені перенести проведення акції, тому «Пробіг під каштанами» вперше пройшов не під зведенням квітучих каштанів, а восени, – говорить Ірина Кузнєцова, Президент БФ «Пробіг під каштанами». – Ми дуже раді, що, незважаючи ні на що, на старт вийшло майже 9000 учасників, більша частина у складі 119 корпоративних команд. Разом ми змогли зібрати для Центру значну суму ».
Титул «Найчисленніша команда Пробігу-2014» знову здобула команда NUTRILITE від Amway, якій вдалося зібрати 3249 учасників, а значить, і зробити вагомий внесок у допомогу Центру.
15 вересня в стінах Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України відбулася підсумкова прес-конференція 22-го «Пробігу під каштанами», в рамках якої організатори акції передали головному лікарю Центру Володимир Жовнір символічний чек на суму 350 000 гривень. На ці гроші буде придбано два електрокотла, потужністю 210 кВт кожен, що дозволить повністю обігріти корпус Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України за вул Чорновола, 28/1.
«У зв’язку з існуючими на сьогодні в Україні проблемами з поставками газу нещодавно ми отримали наказ Міністерства охорони здоров’я України про перехід на альтернативні газу джерела тепла. Фактично ми розуміємо, що можливі перебої в опаленні клініки. Для нас це критична ситуація, оскільки вона ставить під загрозу проведення більше тисячі операцій, а значить більше тисячі дитячих життів в небезпеці. Згідно з санітарно-технічними нормами, температура в операційній повинна триматися на рівні від 22 ° С до 24 ° С, а в реанімації – 24 ° С. При нижчих показниках ми не можемо оперувати, тому купівля електрокотлів для нас життєво необхідна, – розповів Володимир Жовнір, головний лікар Науково-практичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. – Крім того, на даний момент в Центрі немає гарячої води, і воду доводиться гріти в чайниках. Встановивши електрокотли, ми зможемо позбутися цієї проблеми і відновити нормальні умови перебування в клініці для наших маленьких пацієнтів та їхніх батьків ».