Андрій Швець – багаторазовий учасник “Пробігу під каштанами” в складі корпоративної команди компанії MERX, та й взагалі – людина, по-справжньому закохана в біг. В його родині бігають всі, навіть 5-річний син, який минулого року вперше вийшов на старт Пробігу. Напередодні 25-го ювілейного “Пробігу пі каштанами” Андрій ділиться секретами підготовки до забігу, адже впевнений, що подолати 5 км – легко, навіть для бігунів-початківців.
Андрію, як давно ви бігаєте?
Скільки себе пам’ятаю, стільки й бігаю. Можна сказати, що з народження.
Чому саме біг?
Я дуже люблю спорт в цілому, а біг присутній в більшості видів спорту. Тому з самого дитинства я віддавав перевагу біговим тренуванням, адже вони є основними в розвитку фізичної витривалості людини. До того ж, під час бігу задіяні всі групи м’язів.
Сім’я поділяє вашу пристрасть?
Звичайно! Нашому сину Давиду 5 років, і він теж багато бігає. Крім звичайних ігор на майданчику, він також ходить в секцію Ушу, займається футболом і плаванням. Тому бігає з ранку і до вечора як для задоволення, так і для тренувань. Минулого року Давид дебютував на Пробігу і одним із перших подолав відстань від Михайлівської до Софійської площі. Цього року ми також плануємо взяти участь у “Пробігу під каштанами” і сподіваємося на успішний виступ.
А давно знайомі з Пробігом?
Дуже давно, з перших років його існування. У мене багато друзів брали участь в перших забігах, але я долучився до Пробігу разом з корпоративною командою MERX. Корпоративний дух допоміг на власні очі побачити силу Пробігу, і з того часу я намагаюся щороку приймати участь.
У кожного спортсмена є свій секрет. У чому ваш? Як досягти рівня «5 км – це легко!»?
5 км я бігав ще в школі. Спочатку здається, що це дуже довга дистанція, і що подолати її складно. Але після місяця тренувань ти вже не відчуваєш втоми і готовий пробігти ще стільки ж. Особисто я віддаю перевагу бігу на вулиці над бігом на тренажері. Знаю, що багато хто любить бігати з навушниками, слухаючи музику, але мені більше подобається бігати в тиші. Під час бігу я продумую плани на день. Це хороша розрядка для мозку. Так що обов’язково потрібно поєднувати розумову активність з фізичними навантаженнями.
Порада тим, хто тільки перед Пробігом починає готуватися до забігу. Чи реально легко і без проблем подолати дистанцію?
Як я вже казав, за місяць активних тренувань цілком реально пробігти 5 км за нормальний проміжок часу. Призове місце ви, звичайно, не займете, але й не залишитесь в хвості.
Спеціальні напої, харчування?
Я не використовую спеціальне харчування під час тренувань. Головне підтримувати водний баланс в організмі. Воду потрібно пити вранці, за годину до забігу і через пів години після. За добу дорослій людині потрібно випивати 2 л води.
Який вид спорту корисний для підготовки до Пробігу (окрім самого бігу)?
Будь-які тренування корисні для підготовки. Особисто я регулярно граю в волейбол. Також щотижня ми з сім’єю ходимо в басейн, я за півгодини плавання долаю 1 км, комбінуючи стилі плавання: кроль, брас, батерфляй. Плавання також, як і біг, є основою в тренувальному процесі. Граю в футбол, теніс і бадмінтон.
Чому ви біжите?
По-перше, крім спортивної активності, Пробіг – це можливість допомогти діткам з вродженими вадами серця. Я сам батько і чудово розумію, що це таке, коли твоя дитина хворіє. А, по-друге, корпоративні забіги об’єднують і сприяють подальшій ефективній роботі. Так вийшло, що в минулому році я отримав травму і переніс операцію на надколіннику, тому змушений був пропустити Пробіг, хоча й приїжджав зі своєю сім’єю на Михайлівську площу, щоб підтримати рідних та близьких мені людей. В цьому році я вже в повному порядку і з нетерпінням чекаю старту, щоб з подвійною енергією подолати дистанцію.
Так що до зустрічі на 25-му ювілейному Пробігу!