«Змагання для любителів – це найбільший мотиватор», – Дмитро Коваленко розповідає про те, як цікавість привела його на старт Пробігу і марафону.
Дмитро Коваленко
Спортивний фотограф, тріатлет, співзасновник проекту Nogibogi.com.ua, партнер відео студії 16on9.
Я чітко пам’ятаю той момент в 2011 році, коли вирішив кинути собі серйозний виклик і пробігти цілих 5 км на «Пробігу під каштанами». Чому саме Пробіг і чому в цей час? Справа в тому, що в цей період відбулося кілька важливих подій. Я перейшов від офісної роботи до підприємництва, і в мене народився син. Я розумів, що зараз мені потрібен простий і дієвий інструмент із самодисципліни і підтримки себе в тонусі. Припустив, що біг може стати кращим рішенням, і не помилився.
Першим кроком на шляху до “п’ятіркиі” стала купівля кросівок. Як я дізнався пізніше, стратегія “купити гарні і дешеві в стоковому магазині” виявилася не найуспішнішою. Це була перша бігова шишка, яких я згодом набив ще багато.
Починалося все дуже і зі скрипом. Після кілометрової пробіжки я задихався, йшов додому з червоним обличчям і ватними ногами та засинав на дивані. Телефон вороже відмовлявся приймати сигнал GPS і кілька разів поспіль показував 0 км наприкінці тренування. Після двох тижнів пробіжок я був розчарований. Мені почало здаватися, що біг це не моє. Але вроджена цікавість і бажання здійснювати подвиги у зв’язку з народженням сина, не дали мені зупинитися.
Після шляху проб і помилок, розчарувань і декількох травм, я познайомився з хлопцями з бігового клубу, з якими і почав тренуватися. Зараз, після декількох років бігу, дуже хочеться донести до початківців-бігунів важливість уважного ставлення до свого тіла, навантажень, екіпіровки і техніки бігу. І дуже тішить той факт, що з кожним новим спортивним заходом зростає кількість освітніх програм і можливостей отримати безкоштовні консультації від професіоналів.
У той час як до Пробігу залишалося всього два місяці, один з одноклубників запропонував мені приєднатися до командної естафети з 3 чоловік. Вони збиралися бігти 42 км на Київському марафоні за 3 тижні до старту Пробігу. Після недовгих сумнівів, я погодився. Тепер мені треба пробігти не 5 км, а 14 і не через 2 місяці, а через 3 тижні. Було страшно, але все теж почуття цікавості змусило рухатися вперед. В результаті час пролетів непомітно, марафон відбувся, я пробіг свої 14 км за неймовірний для мене час – 1 годину 11 хвилин – і залишився дуже задоволений.
Після цього старту я почав регулярніше займатися і думати про те, щоб пробігти марафон. Що я і зробив в 2013 році. Пробіг перший марафон в Стамбулі за 3:32 хвилини. Перед стартом планував вибігти з 4-х годин, але пішло все досить добре, і я впевнено тримав стабільний темп до кінця дистанції.
Мені здається, що марафон, це такий пунктик, напроти якого хочеться поставити галочку кожному бігуну, це велике досягнення. Але як тільки ти перетнув фінішну межу, в той же день починаєш думати про майбутні старти. І взагалі, змагання для любителів – це найбільший мотиватор. Алгоритм давно відомий. Якщо ти хочеш знаходити мотивацію, прокидатися щоранку і в будь-яку погоду виходити на пробіжку, тобі потрібно зареєструватися на змагання. Бажано запланувати старт за кордоном, купити квитки, забронювати житло і розповісти про це своїм друзям (тоді відмовок точно не буде).
Мої припущення щодо того, що біг допоможе дисциплінувати себе і організувати своє життя, спрацювали на 100%. Для того, щоб підготуватися до марафону, потрібно пробігти не одну сотню тренувальних кілометрів, а це вимагає часу. І найчастіше цей час ми забираємо у наших сімей. Мене такий варіант не влаштовував, тому довелося перенести всі тренування на ранок. І тепер до того часу, коли моя сім’я прокидається, я часто вже закінчую тренування.
Окрім фізичної користі, біг для мене виявився цінним ще й внутрішніми, емоційними уроками. Він для мене є спрощеною проекцією життя. Щодня ти вчишся ставити цілі, досягати їх, пересилювати себе і таким чином стаєш сильнішим. Займаючись бігом, у мене щодня з’являється вільний час, в який я можу розмірковувати над новими проектами та ідеями. Це твій час, в який ніхто тебе не потривожить.
На момент написання цієї статті змагальний сезон в самому розпалі, попереду ще багато цікавих стартів, яких, на щастя, стає все більше і більше. Радий, що в Києві вже 22-й раз буде проходити такий масовий старт для любителів як «Пробіг під каштанами». Вже традиційно запрошую багатьох своїх друзів спробувати взяти себе в руки і пробігти свої перші 5 км. Повірте, в оточенні тисяч людей це зробити набагато простіше, ніж здається!